Engelsiz Kariyer Mümkün mü?

İş yaşamı içinde engellilerin kariyer hedeflerini gerçekleştirmelerine yönelik engelliler ortadan kalktı mı? Yoksa halen devam eden ve çözülemeyen engeller var mı?1 dk


46
55 Paylaşım, 46 Beğeni

Geçmişten bugüne iş yaşamı içinde engelliler açısından bir türlü aşılamayan sorunlar var. Bu noktada daha önceden kaleme aldığım “İş Yaşamında Engelli Çalışan Olmak” başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Her zaman konuşulur ya, engellilerin önünde ki engelleri kaldırsak zaten bir çok sorun ortadan kalkar. İnanın gerçekten böyle!

Bende bu noktada fikirlerinizi almak istedim. Engelsiz kariyer mümkün mü? Yani iş yaşamında engellilerin işe girmeleri ve girdikleri iş yerlerinde yükselmelerinin önünde ki, engeller kaldırılabilir mi?

Değerli okurlarım, gelin fikirlerinizi tek soru ve iki cevaptan oluşan ankete katılarak gösterin. Çıkan sonuç belki farkındalık oluşturur. Ya da belki olmadık bir yerde fayda sağlar.

 

  1. İş Yaşamında Engelsiz Kariyer Mümkün mü?

    1. Evet, Mümkün (Engelliler, Yetilerine ve Yeteneklerine Uygun İşlerde Çalıştırıldıklarında)
    2. Hayır, Mümkün Değil (İnsanların Kafasında ki Ön Yargılar Yıkılmıyor)
    4 oy
    Sonuçları Paylaş

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
Beğen Beğen
5
Beğen
İlginç İlginç
0
İlginç
Bilgilendirici Bilgilendirici
0
Bilgilendirici
Beğenmedim Beğenmedim
3
Beğenmedim
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Yusuf TOKMUÇ
Sürekli araştırmayı ve öğrenmeyi misyon, gelişmeyi ve değişimi ise vizyon edinmiş birisiyim. Blogumda engelli ve yakınları başta olmak üzere ilgi duyduğum alanlarda tüm herkesi kapsayacak şekilde içerik üretmeye çalışıyorum. Bildiklerimi ve tecrübelerimi aktarıyorum.

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir