Çalışma Hayatı İçerisinde Motivasyon Arttırıcı Sözler

Çalışma Hayatı İçerisinde Motivasyon Arttırıcı Sözler bazen çok işe yarıyor. Mütivasyonu kaybettiğimiz anda duyduğumuz veya gördüğümüz bir söz bizi tekrar hayatı bağlayabiliyor.3 dk


79
90 Paylaşım, 79 Beğeni

Çalışma Hayatı İçerisinde Motivasyon Arttırıcı Sözler bazen inanılmaz derece işe yarıyor. Hepimiz de olmuştur. Öyle bir an geliyor ki, motivasyonunuz düşüyor. İşte, o zamanlarda gördüğümüz veya duyduğumuz bir güzel söz, bizi tekrar hayata bağlıyor.

Gün içinde bir çok uyaranla karşı karşıya kalıyoruz. Bir anda çalan cep telefonu, sosyal medya, basın yayın organları, dijital dünya, televizyon, çocuğun okulu, ev ile ilgili fatura, kira derken bazen öyle anlar oluyor ki, kendimizi unutacak dereceye geliyoruz. Haliyle hayatımıza ve işimize karşı motive olmakta zorluk çekebiliyoruz.

Bu noktada daha önce kaleme aldığım “İş Yaşamında Motivasyonunuzu Düşüren 12 Negatif İnsan Tipi başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Bu içeriğimde çalışma hayatı içerisinde motivasyon arttırıcı sözlerden bahsetmek ve iş yaşamı içinde ruhsal anlamda bir çöküş yaşadığımızda, bizim bakış açımızı değiştirecek güzel ve anlamlı sözlere yer vermek istiyorum.

Çalışma Hayatı İçerisinde Motivasyon Arttırıcı Sözler

Çalışma hayatı içerisinde motivasyon arttırıcı sözlere geçmeden önce motivasyon nedir? bunun cevabını vermek istiyorum. Motivasyon kavramını; bir işi yapmak, bir hedefi gerçekleştirmek için kişiyi harekete geçiren içsel güç şeklinde bir tanımlama yapsam yanlış olmaz.

Motivasyon kavramından da kısaca bahsettikten sonra iş yaşamında duyduğumda ve gördüğümde beni de etkileyen ve  motive  eden sözlere geçmek istiyorum.

-“Büyük beyinler fikirleri, orta beyinler olayları, küçük beyinler ise kişileri konuşur.” Hyman Rickover

-“Doğru yolda giden kaplumbağa, eğri yolda giden yarış atını geçebilir.” Samuel Similes

-“Her şey sizin aksinize ilerliyor gibi geldiğinde uçakların rüzgarla birlikte değil rüzgara karşı uçtuğunu hatırlayın.” Henry Ford

-“İşi doğru yapana yönetici; doğru işi yapana lider denir.” Warner Bennis

-“Sevdiğiniz işi yaparsanız, bir gün bile çalışmış sayılmazsınız.” Konfüçyüs

-“Ne iş yaparsan, yap. Yaptığın işe mutlaka değer kat.” Yusuf Tokmuç

-“Korku, yalnızca zihninizin izin verdiği kadar derin olabilir.” Japon Atasözü

-“Yedi kez düş, sekiz kez ayağa kalk.” Japon Atasözü

-“Başlamak için doğru olan yol, konuşmayı bırakmak ve yapmaya başlamaktır.” Walt Disney

-“Pek çok insan diğerlerinin boşa harcadığı zamanı kullanarak öne geçer.” Henry Ford

-“Yaşamınız ve işiniz, ancak siz iyiye gidiyorsanız, iyiye gider.” Brian Tracy  

-“Diğerlerinden daha akıllı olmak zorunda değiliz. Diğerlerinden daha disiplinli olmak zorundayız.” Warren Buffett

-“Hayat, insanın cesaretine göre büyür veya küçülür.” Anais Nin

-“Baş+arı: “Baş” olmak için “arı” gibi çalışmak gerekir.” Mümin Sekman

-“Eğer sizden sokakları süpürmeniz istenirse, Michelangelo’nun resim yaptığı, Beethoven’ın beste yaptığı veya Shakspeare’in şiir yazdığı gibi süpürün. O kadar güzel süpürün ki, gökteki ve yerdeki herkes durup ‘Burada işini çok iyi yapan bir çöpçü yaşıyormuş’ desin…” Martin Luther King

Yusuf TOKMUÇ-Kariyer ve Gelişim Blogumda: Çalışma Hayatı İçerisinde Motivasyon Arttırıcı Sözler ile ilgili anlatımda bulunmaya çalıştım. İçeriği beğendiyseniz daha fazla kişiye ulaşması için paylaşmayı, içeriğe katkı sunmak isterseniz de aşağıda yer alan yorum bölümüne fikir ve görüşlerinizi bırakmayı unutmayın.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
Beğen Beğen
4
Beğen
İlginç İlginç
0
İlginç
Bilgilendirici Bilgilendirici
5
Bilgilendirici
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Yusuf TOKMUÇ
Sürekli araştırmayı ve öğrenmeyi misyon, gelişmeyi ve değişimi ise vizyon edinmiş birisiyim. Blogumda engelli ve yakınları başta olmak üzere ilgi duyduğum alanlarda tüm herkesi kapsayacak şekilde içerik üretmeye çalışıyorum. Bildiklerimi ve tecrübelerimi aktarıyorum.

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir