2024 EKPSS Kura Başvuruları Başladı. EKPSS Kura Başvurusu Nasıl Yapılır?

2024 EKPSS Kura Başvuruları Başladı. EKPSS Kura Başvurusu Nasıl Yapılır? Detaylar içeriğin devamında.... İyi okumalar...4 dk


96
105 Paylaşım, 96 Beğeni

EKPSS kura başvuruları 6 Mayıs 2024 tarihi itibariyle başladı. Adaylar, işlemlerini ÖSYM AİS ekranı üzerinden gerçekleştirebilir. 28 Nisan 2024 tarihinde ÖSYM tarafından yapılan 2024 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonrası sıra şimdi kura çekimine geldi.  Bu içeriğimde 2024 EKPSS Kura Başvuruları Başladı. EKPSS Kura Başvurusu Nasıl Yapılır? ile ilgili anlatımda bulunacağım. İyi okumalar…

yusuftokmuc.com – Kariyer v e Gelişim blogumda Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili daha önce kaleme aldığım ve kesinlikle işinize yaracağını düşündüğüm tüm yazılara EKPSS linkinden ulaşabilirsiniz.

2024 EKPSS Kura Başvuruları Başladı.

2024 EKPSS kuraya katılmak için başvuru yapacak adayların başvuru işlemleri, 6-21 Mayıs 2024 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar kura için başvurularını, ÖSYM başvuru merkezlerinden 21 Mayıs 2024 tarihi mesai saati bitimine kadar veya ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi https://ais.osym.gov.tr ile ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından 21 Mayıs 2024 tarihi saat 23.59’a kadar yapabilecektir.

Konu hakkında ÖSYM resmi web sitesi üzerinden yapılan EKPSS Kura Başvuru Duyurusunu aynen aşağıya aktarıyorum.

DUYURU
(6 Mayıs 2024)

2024-EKPSS: Kura İçin Başvuruların Alınması

“Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” uyarınca, kura usulüyle yapılacak yerleştirmeler için adaylardan başvuru alınacaktır. Kuraya; ilkokul/ortaokul/ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya bu okullardan EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabilecektir. Bu adaylar sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacaktır.

Kuraya katılmak için başvuru yapacak adayların başvuru işlemleri, 6-21 Mayıs 2024 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 11.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecektir. EKPSS/Kura için sistemde engel bilgisi bulunmayan ve başvurusunu bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacak olan adayların, başvuru yapmak için ÖSYM Başvuru Merkezlerine gelmeden önce bulunduğu adres ilindeki (varsa adres ilçesinde) Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüğünden başvuru yapacağı engel grubunu belirtir onaylı “Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı” belgesini edinmeleri gerekmektedir.

Adaylar kura için başvurularını, ÖSYM başvuru merkezlerinden 21 Mayıs 2024 tarihi mesai saati bitimine kadar veya ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi https://ais.osym.gov.tr ile ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından 21 Mayıs 2024 tarihi saat 23.59’a kadar yapabilecektir.

EKPSS/Kuraya, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48’inci maddesi 7’inci fıkrası hariç diğer koşulları taşıyan adaylar başvurabilecektir. EKPSS/kuraya; 07/02/2014 tarihli ve 28906 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine uygun en az %40 ve üzerinde engelli olanlar başvurabilecektir.

2024-Kura’ya başvuracak adayların Ek’te yer alan 2024-EKPSS/Kura Başvuru Kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2024-Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ve Kura Başvuru Kılavuzu ve Başvuru Bilgileri

2024 EKPSS Kura Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yusuf TOKMUÇ-Kariyer ve Gelişim Blogumda: 2024 EKPSS Kura Başvuruları Başladı. EKPSS Kura Başvurusu Nasıl Yapılır? Konusunu anlatmaya çalıştım. İçeriği beğendiyseniz daha fazla kişiye ulaşması için paylaşmayı, içeriğe katkı sunmak isterseniz de aşağıda yer alan yorum bölümüne fikir ve görüşlerinizi bırakmayı unutmayın.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
Beğen Beğen
2
Beğen
İlginç İlginç
0
İlginç
Bilgilendirici Bilgilendirici
2
Bilgilendirici
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Yusuf TOKMUÇ
Sürekli araştırmayı ve öğrenmeyi misyon, gelişmeyi ve değişimi ise vizyon edinmiş birisiyim. Blogumda engelli ve yakınları başta olmak üzere ilgi duyduğum alanlarda tüm herkesi kapsayacak şekilde içerik üretmeye çalışıyorum. Bildiklerimi ve tecrübelerimi aktarıyorum.

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir