MEB Görevde Yükselme Sınavı Duyurusu

MEB Görevde Yükselme Sınavı Duyurusu ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağım. Şimdiden tüm girecek olanlara başarılar diliyorum.3 dk


56
66 Paylaşım, 56 Beğeni

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez ve Taşra teşkilatlarında çalışan tüm personellerin merakla beklediği MEB Görevde Yükselme Sınavı Duyurusu ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağım. Şimdiden bu sınava girmek isteyen herkese başarılar diliyorum.

Yusuf TOKMUÇ – Kariyer ve Gelişim Blogumu takip eden okurlarım, benimde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı taşra teşkilatında çalıştığımı biliyor. Yine de kısaca kendimden bahsetmek gerekirse: Yusuf TOKMUÇ olarak bende 14 yıldır Milli Eğitim Bakanlığına bağlı taşra teşkilatında görev yapıyorum. Şuan itibariyle ise Şef olarak çalışıyorum.

Bende Milli Eğitim Bakanlığına bağlı merkez ve taşra teşkilatlarında bir çok çalışan personel gibi dört gözle görevde yükselme sınavı bekliyorum.

4 Mayıs 2023 tarihinde Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası resmi sosyal medya adreslerinde bir açıklama/haber/duyuru yapıldı. Teç-Sen tarafından yapılan bu paylaşım sonrasında görevde yükselme sınavı bekleyen tüm MEB çalışanları heyecanlandı ve resmi duyuruyu beklemeye başladı.

Teç-Sen tarafından 4 Mayıs 2023 tarihinde yapılan sosyal medya paylaşımını aynen aşağıya aktarıyorum.

MEB Görevde Yükselme Sınav Tarihleri Belli Oldu.

BASK/TEÇ-SEN GYS DUYURUSU

Milli Eğitim Bakanlığı Personelleri Görevde Yükselme Sınavlarına tabii olan kadrolardan “Memurluk”, “Şeflik”, “Saymanlık” ve “Şube Müdürlüğü sınavlarının açılması ile ilgili Aralık 2022 tarihinde yaptığımız görüşmeler sonucunda Mayıs 2023 ayında sınav tarihlerinin netleşeceği BASK/TEÇ-SEN olarak açıklamıştık.

MEB Görevde yükselme sınavlarından olan “Memurluk”, “Şeflik”, (En son 2007 yılında yapılan) “Saymanlık” ve “Şube Müdürlüğü” sınavları 16 TEMMUZ 2023 tarihinde yapılacaktır.

MEB Görevde Yükselme Sınavlarına girecek olan eğitim çalışanlarına başarılar dileriz.

Eğitim Çalışanlarına ve Kamuoyuna Duyurulur. 04/05/2023

Yapılan bu paylaşıma buradan ulaşabilirsiniz...

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikasının yaptığı paylaşım sonrasında sınava girmek isteyen tüm MEB çalışanlarının gözü kulağı Milli Eğitim Bakanlığının olumlu ya da olumsuz yapacağı resmi açıklamaya çevrildi.

Neyse ki, eğitim ve öğretim hizmet kolunda faalliyet gösteren Teç-Sen’nin yaptığı bu paylaşım gerçek oldu. Milli Eğitim Bakanlığı resmi sayfasında duyurdu.

MEB Görevde Yükselme Sınavı Duyurusu

MEB Görevde Yükselme Sınavı Duyurusu 13 Mayıs 2023 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sayfasında yapıldı. İşte, resmi açıklamayı aynen aşağıya aktarıyorum.

Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Yönetmeliği kapsamında yapılacak sınav takvimi açıklandı.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, görevde yükselme sınavı için 22 Mayıs’ta Bakanlığın meb.gov.tr adresinde sınav uygulama duyurusunun yayımlanmasının ardından sürecin başlayacağını söyledi.

Sınav 9 Temmuz’da, sınav sonuçları 4 Ağustos’ta

Özer, sınav uygulama takvimine ilişkin şu bilgileri paylaştı: “Yazılı sınav için internet üzerinden başvuru ve onay süreci 29 Mayıs- 7 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Başvuru tarihinin son günü saat 18.00’de onay süreci tamamlanacak. Görevde yükselme yazılı sınavına katılacak adaylar meb.gov.tr internet adresinde 9 Haziran’da ilan edilecek. Sınav giriş belgeleri 26 Haziran tarihinde yayımlanacak. Görevde yükselme sınavı 9 Temmuz’da, sınav sonuçları ise 4 Ağustos tarihinde açıklanacak.”

Bakan Özer, görevde yükselme ve unvan değişikliği kapsamında yapılacak sınav için belirlenen kontenjanlara ilişkin, “Şube müdürlüğü kadrosu için 400, şeflik için 2 bin, memurluk için 3 bin ve saymanlık için de 57 kontenjan belirledik. Bu süreçte görevde yükselme ve unvan değişikliğine başvuracak Bakanlığımızın tüm personeline şimdiden başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanımız Mahmut ÖZER, tarafından yapılan bu resmi açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz…

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatlarında görev yapan tüm çalışanları sevindirdi. Herkes koştur koştur kitap aramaya, çalışılan derslere ilişkin ise sorular bulmak amacıyla araştırmalar yapmaya başlandı.

Kadrolara bakıldığında mutlaka bu sınavın kazananı da olacak kaybedeni de olacak. Ben şimdiden tüm meslektaşlarıma  başarılar diliyorum.

 

Yusuf TOKMUÇ-Kariyer ve Gelişim Blogumda: MEB Görevde Yükselme Sınavı Duyurusu ile ilgili anlatımda bulunmaya çalıştım. İçeriği beğendiyseniz daha fazla kişiye ulaşması için paylaşmayı, içeriğe katkı sunmak isterseniz de aşağıda yer alan yorum bölümüne fikir ve görüşlerinizi bırakmayı unutmayın.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
Beğen Beğen
1
Beğen
İlginç İlginç
0
İlginç
Bilgilendirici Bilgilendirici
1
Bilgilendirici
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Yusuf TOKMUÇ
Sürekli araştırmayı ve öğrenmeyi misyon, gelişmeyi ve değişimi ise vizyon edinmiş birisiyim. Blogumda engelli ve yakınları başta olmak üzere ilgi duyduğum alanlarda tüm herkesi kapsayacak şekilde içerik üretmeye çalışıyorum. Bildiklerimi ve tecrübelerimi aktarıyorum.

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir