Lise Boş Kontenjanları Nasıl Öğrenilir? E-Okul Boş Kontenjan Sorgulama Ekranı…

Lise Boş Kontenjanları Nasıl Öğrenilir, E-Okul Boş Kontenjan Sorgulama Ekranı Nasıl Kullanılır? Konusu hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.2 dk


103
113 Paylaşım, 103 Beğeni

Veliler ve öğrenciler başta olmak üzere konu ile ilgili tüm herkesin merak ettiği lise boş kontenjanlarını sorgulamak ve öğrenmek çok kolay diyebilirim. E-Okul Sistemi Üzerinden  Okul Kontenjan Durumuna Nasıl Bakılır, Lise Boş Kontenjanları Nasıl Öğrenilir? E-Okul Boş Kontenjan Sorgulama Ekranı…

Veliler ve öğrenciler tarafından ortaöğretim kurumlarının/liselerin boş kontenjanları ve taban puanları merak ediliyor.  Boş kontenjanları ve taban puanları öğrenmek için tek tek okulları aramaya gerek yok.

Lise Boş Kontenjanları Nasıl Öğrenilir?

Lise öğrenimlerine devam edecek olan öğrenciler ve öğrenci velileri ile boş kontenjan bilgisine ihtiyaç duyan tüm herkesin, Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi olan E-Okul üzerinde yer alan kontenjan görüntüleme ekranını kullanarak sorgulama yapması mümkün.

Lise boş kontenjanları, E Okul internet sitesine girdikten sonra, öğrenci giriş panelinin altında görüntülenebilir. Bu ekranda yerleştirme sonuçlarına göre taban puan ve boş kontenjan bilgileri yer almaktadır.

Lise boş kontenjanları ekranına e-okul ana sayfasından ulaşabileceğiniz gibi aşağıda ekran görüntüsünü ve linkini paylaştığım alandan da ulaşabilirsiniz…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından erişime açılan modül üzerinden öğrenciler, veliler ve boş kontenjan bilgisine ihtiyaç duyan herkes, kontenjanları ve taban puanları öğrenebilir.

Lise Boş Kontenjan Sorgulama Ekranı
Lise Boş Kontenjan Sorgulama Ekranı

E-Okul Boş Kontenjan Sorgulama Ekranı

E-Okul Boş Kontenjan Sorgulama Ekranını açtıktan sonra adım adım seçimleri yaparak istediğiniz okulun boş kontenjanına ve taban puanına ulaşabilirsiniz.

Lise boş kontenjanları ekranına girip boş kontenjan ve taban puan bilgisine ulaşdıktan sonra nakil yapmak isterseniz E-Devlet Üzerinden Lise Nakil İşlemi Nasıl Yapılır? Başlıklı yazımı okuyabilirsiniz…

 

Yusuf TOKMUÇ-Kariyer ve Gelişim Blogumda: Lise Boş Kontenjanları Nasıl Öğrenilir? E-Okul Boş Kontenjan Sorgulama Ekranı… konusunu anlatmaya çalıştım. İçeriği beğendiyseniz daha fazla kişiye ulaşması için paylaşmayı, içeriğe katkı sunmak isterseniz de aşağıda yer alan yorum bölümüne fikir ve görüşlerinizi bırakmayı unutmayın.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
Beğen Beğen
0
Beğen
İlginç İlginç
0
İlginç
Bilgilendirici Bilgilendirici
1
Bilgilendirici
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Yusuf TOKMUÇ
Sürekli araştırmayı ve öğrenmeyi misyon, gelişmeyi ve değişimi ise vizyon edinmiş birisiyim. Blogumda engelli ve yakınları başta olmak üzere ilgi duyduğum alanlarda tüm herkesi kapsayacak şekilde içerik üretmeye çalışıyorum. Bildiklerimi ve tecrübelerimi aktarıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir