Hangi Bankalarda Hesabım Var. E-Devlet Üzerinden Sorgulama?

Hangi bankalarda hesabım var. Hangi bankada hesabımın olup olmadığını öğrenmek için tek tek bankaları gezmem mi, gerekiyor.? Hangi bankada hesabımın olduğunu nasıl öğrenebilirim? Yanıtlar yazının devamında...2 dk


77
87 Paylaşım, 77 Beğeni

Günümüzde çok fazla banka var. Gerek bireysel anlamda gerekse iş piyasası anlamında ise çok fazla bankalara ihtiyaç var. Bundan dolayı hangi bankada hesabınızın olduğunu unutmak, gayet normal bir şey diye düşünüyorum. Hangi Bankalarda Hesabım Var. E-Devlet Üzerinden Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hangi Bankalarda Hesabım Var.

Bankalar artık hayatımızın her alanında var. İşe girersiniz maaşınız bankadan ödenir. Engellisinizdir engelli aylığınız bankadan ödenir. Sosyal yardım alırsınız bankadan ödenir. Öğrenci olduğunuz için burs kazanırsınız banka aracılığı ile ödenir.

Kısaca bankalar hayatımızın her alanında var. Bundan dolayı bazen öyle anlar oluyor ki, hangi bankada hesabımızın olup olmadığını unutuyoruz. İşte, bu noktada insanlarda bir tedirginlik başlıyor. Acaba hangi bankada hesabım vardı. Acaba içerisinde eksi hesap borcu var mıydı? Bugüne kadar işletim ücreti alındı mı? gibi sorular ile hafızalar zorlanmaya ve araştırmalar yapmaya başlanıyor.

Hangi bankada hesabım var? Sorusu aklınıza geldiği andan itibaren harekete geçmenizde fayda var. Biraz kaba ve ağrı bir cümle olabilir. Ama bu cümleyi söylemeden geçmek istemiyorum. “Maalesef…! Bankalara elinizi verdiniz mi? Kolunuzu kaptırırsınız.” Bundan dolayı kesinlikle hangi bankada hesabınız olduğunu öğrendikten sonra hesabı kullanmıyorsanız kapatmanızı öneririm.

Peki, hangi bankada hesabım var? Bunu nasıl öğrenebilirim? Hemen aşağıda yanıtlıyorum. Yazıyı okumaya devam…

E-Devlet Üzerinden Sorgulama Nasıl Yapılır?

Önceden vatandaşlar hangi bankada hesabının olup olmadığını öğrenebilmek için tek tek banka müşteri hizmetlerini arayıp veya banka şubelerini gidip, bankada hesabım var mı? hesabım açık kaldı mı? borcumu ödemiştim ancak kapattılar mı? gibi cevaplara ulaşmak için zaman ve enerji harcıyordu. Artık E-Devlet bu işi çok kolay hale getirdi.

Hangi Bankada Hesabım Var. E-Devlet Üzerinden Sorgulama Nasıl Yapılır?

  1. E-Devlet Kapısına “T.C. Kimlik No” ve “E-Devlet Şifreniz” ile giriş yapın.
  2. Anasayfada yer alan “Kurumlar” sekmesine tıklayın.
  3. Açılan sayfadan “Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu” nu seçin.
  4. Açılan ekranda “Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama” tıklayın.
  5. Açılan ekranda “Hangi bankalarda mevduat ve katılım fonu hesabınızın olduğunu sorgulayın.”
  6. Sonuç hazır. Hangi bankada hesaplarınız var ise listelenecektir.

 

E-Devlet Banka Hesaplarını Sorgulama Ekranı
E-Devlet Banka Hesaplarını Sorgulama Sonuç Ekranı

E-Devlet Kapısı Üzerinden Hangi Bankada Hesabım Var. Sorgulamak için buraya tıklayabilirsiniz…

 

Yusuf TOKMUÇ-Kariyer ve Gelişim Blogumda: Hangi Bankalarda Hesabım Var. E-Devlet Üzerinden Sorgulama Nasıl Yapılır? ile ilgili bilgiler vermeye çalıştım. İçeriği beğendiyseniz daha fazla kişiye ulaşması için paylaşmayı, içeriğe katkı sunmak isterseniz de aşağıda yer alan yorum bölümüne fikir ve görüşlerinizi bırakmayı unutmayın.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
Beğen Beğen
2
Beğen
İlginç İlginç
0
İlginç
Bilgilendirici Bilgilendirici
3
Bilgilendirici
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Yusuf TOKMUÇ
Sürekli araştırmayı ve öğrenmeyi misyon, gelişmeyi ve değişimi ise vizyon edinmiş birisiyim. Blogumda engelli ve yakınları başta olmak üzere ilgi duyduğum alanlarda tüm herkesi kapsayacak şekilde içerik üretmeye çalışıyorum. Bildiklerimi ve tecrübelerimi aktarıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir