E-Devlet Üzerinden MEB Görev Yeri Belgesi Alma

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan tüm çalışanların, E-Devlet Kapısı üzerinden görev yeri belgesi nasıl alacağı ile ilgili bilgi vermeye çalışacağım. 2 dk


64
73 Paylaşım, 64 Beğeni

Milli  Eğitim Bakanlığı uhdesinde görev yapan yönetici, öretmen ve diğer tüm eğitim çalışanlarının, çalıştıklarına dair E-Devlet kapısı üzerinden görev yeri belgelerini nasıl alacağına ilişkin paylaşımda bulunacağım. E-Devlet Üzerinden MEB Görev Yeri Belgesi Alma detaylı anlatım.

Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında görev yapan yönetici, öğretmen ve diğer hizmet sınıflarında yer alan tüm eğitim çalışanları, muhtelif sebeplerden dolayı çalıştıklarına dair belgeyi, önceden herhangi bir yere beyan edebilmek için ihtiyaç duydukları görev yeri belgesini bizzat çalıştıkları kurumlarına giderek elden teslim almaları gerekiyordu.

Artık, Türkiye’nin her yerinden Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı personelleri, E-Devlet üzerinden görev yeri belgesi alabilecek.

E-Devlet Üzerinden MEB Görev Yeri Belgesi Alma

Teknolojinin ilerlemesi, E-Devlet kapısının yaygın olarak kullanılması ile birlikte bürokrasinin azaltılması ve kamu hizmetlerinin hızlı bir şekilde yürütülmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı personelinin, görev yeri belgesini e-Devlet Kapısı üzerinden alabilmesine yönelik hizmet, erişime açılmıştır.

Artık E-Devlet kullanıcı kimliği olmayan yoktur. Diye düşünüyorum. Yine de halen E-Devlet kullanıcı kimliği olmayan var ise bu işlemin yapılabilmesi için E-Devlet kullanıcı kimliği edinilmesi gerekiyor.

Peki, E-Devlet Üzerinden MEB Görev Yeri Belgesi Nasıl Alınır?

  1. E-Devlet Kapısına “T.C. Kimlik No” ve “E-Devlet Şifreniz” ile giriş yapın.
  2. Anasayfada yer alan “Kurumlar” sekmesine tıklayın.
  3. Açılan sayfadan “Milli Eğitim Bakanlığı” nı seçin.
  4. Açılan ekranda “Görev Yeri Belgesi Sorgulama” yapın.
  5. MEB personeli iseniz bilgileriniz açılacaktır. “Belge Oluştur” demeniz yeterli olacak.
  6. Belgeniz hazır. İster, indirip yazdırın. İsterseniz mail atabilirsiniz.

E-Devlet Kapısı Üzerinden MEB Görev Yeri Belgesi almak için buraya tıklayabilirsiniz…

E-Devlet kapısı üzerindne alınan tüm görev yeri belgelerini aynı zamand adoğrulayabilirsiniz. Sadece kendi aldığınız değil, doğrulanmasına ihtiyaç duyulan tüm herkesin belgelerini kontrol amacıyla doğrulama yapabilirsiniz.

Yusuf TOKMUÇ-Kariyer ve Gelişim Blogumda: E-Devlet Üzerinden MEB Görev Yeri Belgesi Alma ile ilgili bilgiler vermeye çalıştım. İçeriği beğendiyseniz daha fazla kişiye ulaşması için paylaşmayı, içeriğe katkı sunmak isterseniz de aşağıda yer alan yorum bölümüne fikir ve görüşlerinizi bırakmayı unutmayın.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
Beğen Beğen
3
Beğen
İlginç İlginç
0
İlginç
Bilgilendirici Bilgilendirici
3
Bilgilendirici
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Yusuf TOKMUÇ
Sürekli araştırmayı ve öğrenmeyi misyon, gelişmeyi ve değişimi ise vizyon edinmiş birisiyim. Blogumda engelli ve yakınları başta olmak üzere ilgi duyduğum alanlarda tüm herkesi kapsayacak şekilde içerik üretmeye çalışıyorum. Bildiklerimi ve tecrübelerimi aktarıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir