Yönetim-Liderlik

Kamu ve Özel her iş ortamı içerisinde yer alan yönetim süreçlerini içermektedir. Günümüzde liderlik ve yönetim kavramları karıştırılmaktadır. Bunların daha anlaşılır bir şekilde anlatımının sağlandığı kategoridir.

İş Yerinde Huzurlu Ortamı Sağlamanın Yolları
Çalışanların Aidiyet Duygusu Nasıl Gelişir?
Çalışanların Aidiyet Duygusu Nasıl Gelişir?
Çiçekler, meyveler, sebzeler, hayvanlar kısacası tüm canlılar ait olmadığı yerde yeşermez ve büyüyemez. İşte insanlarda böyledir. Ait olmadığı yerde heyecan duyamaz, canlanamaz. Sizce bu duygulara sahip olmayan pratik düşünebilir mi?,..
Yöneticilerde Bulunması Gereken Etkili İletişim Teknikleri
Toplumun en küçük yapı taşı olan aileden başlamak üzere tüm organizasyonel faaliyetlerin tamamında yönetime ihtiyaç bulunmaktadır. Bundan dolayı yöneticiler için etkili iletişim teknikleri olmazsa olmazdır. Bu yönetim bir spor takımı..
Başarılı Bir Yöneticide Bulunması Gereken Özellikler
Her konuda ve her durumda iyi ve başarılı bir yönetim, hedeflenen yola çabuk erişmeyi sağlar. Başarılı bir yönetici, en basit anlamıyla elinde bulunan mevcut kaynakları en iyi şekilde kullanarak hedeflenen..
İş Yerinde Huzurlu Ortamı Sağlamanın Yolları
  İş yerinde mutlu olmanın yolları nelerdir? İş yeri huzuru nasıl sağlanır? Peki, iş yerinde mutlu bir ortamın sırrı var mı? Şunu çok net söylemek gerekir. İş yerinde huzur gerçekten çok..