Podcast Nedir, Ben Neden Podcast Çekmeye Karar Verdim?

Podcast Nedir, Ben Neden Podcast Çekmeye Karar Verdim? Konulu Podcast 1.Bölüm ile karşınızdayım. Hoş geldiniz...2 dk


71
80 Paylaşım, 71 Beğeni

 

Artık, bende podcast platformlarındayım. Podcast Nedir, Ben Neden Podcast Çekmeye Karar Verdim? Konulu podcast kaydımı aşağıda yer alan oynatma aracını kullanarak dinleyebilirsiniz.

 

 

Halen podcast ülkemizde yeterli düzeyde popüleritesini kazanmış bir platform değil. Ben podcast çekmek istiyorum. Podcast çekmeye karar verdim. Diye yola çıktığımda araştırma yapmak ve fikir almak amacıyla etrafımdakilere sordum.

Podcast ile ilgili bir bilginiz var mı? Dinlediğiniz ve önerebileceğiniz biri var mı? Diye! Kimsenin podcast ile ilgili bilgisi yoktu.

Bende bu içeriğimle hem podcast nedir? Sorusuna yanıt vermek hem de ben neden podcast çekmeye karar verdim? sorusunu yanıtlamak istedim.

Podcast Nedir?

Podcast, kelime anlamı olarak ise “canlı yayın” (broadcast) ve pod kelimelerinin birleşiminden oluşuyor. Aslında canlı olarak kaydedilen yayınların istenildiği zaman, istenildiği mecrada yayınlanmasından ileri gelen bir isim.

Diğer bir ifadeyle…

Podcasting, çoğunlukla dizi hâlindeki sayısal ses ve dijital medya ürünlerinin (radyo programları, videolar vs.) internet üzerinden -genellikle bildirim yoluyla- bilgisayar ve taşınabilir cihazlara (cep telefonu, tablet vs.) indirilebilecek şekilde yayınlanması. Bu şekilde indirilmiş dosyalara ise podcast denir.

Ben Neden Podcast Çekemeye Karar Verdim?

İlgi duyduğum alanlarda uzun yıllardır kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Karekterim gereği zaten sürekli gelişmeye seven bu konuda biraz deli biriyim. Araştırdıklarımı ve öğrendiklerimi ise paylaşmaktan çok keyif alıyorum.

Bundan dolayı uzun zamandır kendi kişisel blogumda içerikler hazırlıyor ve yazılar paylaşıyorum. Bildiklerimi, edindiklerimi ve yazdıklarımı artık sesli olarak da paylaşmak amacıyla podcast çekmeye karar verdim.

Bu kararı vermek benim için biraz zordu. Çünkü ben elimden geldiğince her şeyin en iyisini yapmaya özen gösteren birisi olduğum için podcast ile ilgili her şeyi öğrenmeden yapmanın doğru olup olmayacağını çok düşündüm.

“Ne İş Yaparsan, Yap. Yaptığın İşe Mutlaka Değer Kat”

Daha sonra direksiyonun başına geçmeyen araba kullanmayı öğrenemez düşüncesiyle podcast çekmeye başladım. Her podcast bölümünün bir diğerinden güzel olacağına eminim…!

Beni bundan sonraki süreçte aşağıda yer alan podcast platformları üzerinden de dinleyebilir ve takip edebilirsiniz. Ayrıca kişisel blogumda bulunan Podcast sayfamı da ziyaret ederek bölümleri takipte kalabilirsiniz.

Yusuf TOKMUÇ – Kariyer ve Gelişim Podcast Kanalımı Spotify’da dinlemek için tıklayınız.

Yusuf TOKMUÇ – Kariyer ve Gelişim Podcast Kanalımı Google Podcasts’te dinlemek için tıklayınız.

Yusuf TOKMUÇ – Kariyer ve Gelişim Podcast Kanalımı Apple Podcasts’te dinlemek için tıklayınız.

Yusuf TOKMUÇ-Kariyer ve Gelişim Blogumda: Podcast Nedir, Ben Neden Podcast Çekmeye Karar Verdim? konusunu anlatmaya çalıştım. İçeriği beğendiyseniz daha fazla kişiye ulaşması için paylaşmayı, içeriğe katkı sunmak isterseniz de aşağıda yer alan yorum bölümüne fikir ve görüşlerinizi bırakmayı unutmayın.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
Beğen Beğen
3
Beğen
İlginç İlginç
0
İlginç
Bilgilendirici Bilgilendirici
4
Bilgilendirici
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Yusuf TOKMUÇ
Sürekli araştırmayı ve öğrenmeyi misyon, gelişmeyi ve değişimi ise vizyon edinmiş birisiyim. Blogumda engelli ve yakınları başta olmak üzere ilgi duyduğum alanlarda tüm herkesi kapsayacak şekilde içerik üretmeye çalışıyorum. Bildiklerimi ve tecrübelerimi aktarıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir